PL-SOFT © Wszelkie prawa zastrzeżone. Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności

Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci” Św. Augustyn

Księga Przodków Księga przodków - wywód przodków w formie schematu graficznego i narracyjnego Księga przodków - wywód przodków w formie schematu graficznego i narracyjnego

Charakterystyka


Program Księga przodków to kolejna propozycja aplikacji z dziedziny genealogii adresowana dla szerokiego grona osób tworzących genealogię rodzinną i chcących przygotować publikację wywodu przodków w formie księgi.

Wywód przodków generowany jest automatycznie na podstawie danych, których źródłem są: program Drzewo genealogiczne (plik w formacie *.dg) lub aplikacje genealogiczne umożliwiające eksport danych do formatu gedcom (plik w formacie *.ged).

Program cechuje się prostą i intuicyjną obsługą wspieraną przez moduł kreatora. Dzięki temu, przygotowanie gotowej do wydruku księgi przodków zajmuje niewiele czasu.

Księga przodków - opis programu

Dla kogo?


Program Księga przodków adresowany jest dla tych wszystkich Użytkowników, którzy już ewidencjonują dane z programie genealogicznym, a chcieliby wydrukować we własnym zakresie publikację zawierającą wywód przodków. Wypełniona księga po wydrukowaniu może stanowić nieocenione źródło danych dla potomnych, a także do dalszego poszukiwania oraz uzupełniania informacji o prezentowanych w niej przodkach.

W aplikacji Księga przodków zaimplementowano szereg funkcji pozwalających na szybką edycję parametrów publikacji. Publikacja została podzielona na kilka części z oddzielnym zestawem parametrów do indywidualnej zmiany przez Użytkownika: